Karlheinz Schrader (1925-2012), marinmålning, olja på duk, 2. 20:e halvlek Jh., signerad nere till vänster och lokal, den där. 60 x 91 cm, med ram ca. 74,5 x 105,5 cm
Hamburg marin målare.
Några små bucklor, en med liten färgflisning, ram med tecken på slitage.
Hamburg marin målare.