KAFFESERVIS i benporslin, 32 delar,, "Dresden", Gustavsberg, 1960-talet.
234412. KAFFESERVIS i benporslin, 32 delar,, "Dresden", Gustavsberg, 1960-talet.
10 kaffekoppar, höjd 5,5 cm
11 kaffefat, diameter 13,5 cm
11 assietter, diameter 17 vm
Stämplade Dresden, benporslin, Gustavsberg, VDN-B555. Made in Sweden.
10 kaffekoppar, höjd 5,5 cm
11 kaffefat, diameter 13,5 cm
11 assietter, diameter 17 vm