TESERVIS, 21-delar, porslin, märkt Zhongguo Jingdezhen, Kina. 1900-talets sista kvartal.

234184. TESERVIS, 21-delar, porslin, märkt Zhongguo Jingdezhen, Kina. 1900-talets sista kvartal.

6 st tekoppar, höjd 5,2 cm.
6 st tefat, diameter 14 cm.
6 st assietter, diameter 17,8 cm.
1 st tekanna, bredd 23 cm, höjd 15 cm.
1 sockerskål, bredd 19,5, höjd 13 cm.
1 gräddkanna, 16,5 cm.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st tekoppar, höjd 5,2 cm.
6 st tefat, diameter 14 cm.
1 gräddkanna, 16,5 cm.

Obetydligt slitage.

Antal besök: 994