SERVIS, 77 delar, porslin, "Gille" Rörstrand.

234141. SERVIS, 77 delar, porslin, "Gille" Rörstrand.

18 assietter, diameter 18 cm.
3 uppläggningsfat, längd 30 cm.
2 uppläggningsfat, längd 22 cm.
1 skålfat, bredd 19 cm.
1 skålfat, längd 26 cm.
17 tallrikar, diameter 24 cm.
16 djupa tallrikar, diameter 20 cm.
13 kaffekoppar.
4 kaffefat, diameter 14 cm.
1 såssnipa, diameter 12 cm.
1 burk med lock, diameter 12,5 cm.

Slitage, märken. En kaffekopp med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

18 assietter, diameter 18 cm.
1 skålfat, bredd 19 cm.
1 skålfat, längd 26 cm.
17 tallrikar, diameter 24 cm.
13 kaffekoppar.
4 kaffefat, diameter 14 cm.
1 såssnipa, diameter 12 cm.

Antal besök: 6 829