SOFFA, vintage, 1960-tal.

SOFFA, vintage, 1960-tal.
2333562. SOFFA, vintage, 1960-tal.

Soffa, tvåsits, helklädd i ljusgrön textil av sammetstyp. Lösa dunplymåer. Nosagfjädrar undertill. Ben i ek.
1900-talets andra hälft.
Höjd 82 cm
Sitthöjd 38 cm
Längd 150
Djup yttermått 80 cm.

Slitage på armlän. Allmänt bruksslitage. Sittdynor med mindre fläckar, kappa med fläckar, se bild.

Gör en kostnadsfri värdering!

1900-talets andra hälft.
Höjd 82 cm
Sitthöjd 38 cm
Längd 150
Djup yttermått 80 cm.

Antal besök: 306