MATTA. Orientalisk, Möjligen antik Kazak. Ca 190x132 cm.

232794. MATTA. Orientalisk, Möjligen antik Kazak. Ca 190x132 cm.

Mörkblå botten med stora medaljonger och stiliserade blommor i blekgult, beige, mellanblått. Beige huvudbård med stiliserade ornament.
Mått 190x132 cm.

Kraftigt slitage.
Fransar saknas.
Lagning.
Färgskiftning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 190x132 cm.

Kraftigt slitage.
Fransar saknas.
Lagning.
Färgskiftning.

Antal besök: 791