23275. PARTI KERAMIK/PORSLIN, 3 delar, bland annat Waldemarsudde Gustavsberg samt Rörstrand.
Ytterfoder, Prins Eugens Waldemarsudde, Gustavsberg, dia25, höjd 13 cm.
Krus, blåvit dekor, Rörstrand, höjd 21 cm.
Mugg, lila dekor av Kongl Djurgården, höjd 15 cm.
Mugg med missfärgningar, slitage, sprickor, nagg.