KARMSTOL med älghorn, ek, snurrfunktion, 1900-talet första hälft.

232625. KARMSTOL med älghorn, ek, snurrfunktion, 1900-talet första hälft.

Broderad sits, rygg med infällda horn och träskurna ekdetaljer.
Rygghöjd 89 cm, längd 82 cm.

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 89 cm, längd 82 cm.

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 338