232279. SERVISDELAR, ca 25 delar, "Grand" Arthur Percy, Gefle.
Tekanna.
Karaff med lock, total höjd ca 20 cm.
Gräddkanna.
Sockerskål.
9 tekoppar med 10 fat.
12 assietter, diameter ca 19 cm.
Slitage, krackelyrer, nagg, sprickor, missfärgningar.
Sockerskål saknar lock.