3 gamla etsningar.

3 gamla etsningar.
2319717. 3 gamla etsningar.

1x Matthew White Ridley (1837-1888), ”London Bridge”, signerad i plattan, skyltmått ca 15x22.5cm, arkmått 26x36cm, 1x Colin Hunter (1841-1904), ”Shaking the Nets”, signerad i plattan, skyltmått ca 28x20cm, arkmått 36x26cm, 1x okänd hamnscen med en tremästare, osignerad, inskriven i bly på baksidan” Etcher”, 1879: G.E.Hodgson, R.A. En tredäckare till sist?”, plattmått ca 15x20cm, arkmått 27,5x37,5cm.

lösa löv, små tecken på ålder och användning.

Gör en kostnadsfri värdering!
2319717. 3 gamla etsningar.

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Auctionet HL
Antal besök: 220