SOFFA samt BORD, 2 delar, bambu, rotting och glas. 1960/70-tal.

231965. SOFFA samt BORD, 2 delar, bambu, rotting och glas. 1960/70-tal.

Bord med frostad och härdad glaskiva. Soffa med kuddar klädda i textil "Pompelmo"designad av Sven Fristedt för Borås Cotton.
Soffa, längd 120 cm, höjd 65 cm, sittdjup ca 60 cm.
Bord, längd 129 cm, bredd 60 cm, höjd 43 cm.

Bruksslitage, märken, sprickor. Blekt klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 912