FICKUR, Silveroid, Tremont Watch Co, Boston, USA 1800-tal.

231903. FICKUR, Silveroid, Tremont Watch Co, Boston, USA 1800-tal.

Med kedja och nyckel.
Inskription på urverk, Tremont Watch Co Boston No 8561
Inskription på urtavla, Tremont Watch Co , Boston
Diameter 5,5 cm.

Bruksslitage samt mindre skador på urtavla och repor på glas, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med kedja och nyckel.
Diameter 5,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 386