231903. FICKUR, Silveroid, Tremont Watch Co, Boston, USA 1800-tal.
Med kedja och nyckel.
Inskription på urverk, Tremont Watch Co Boston No 8561
Inskription på urtavla, Tremont Watch Co , Boston
Diameter 5,5 cm.
Bruksslitage samt mindre skador på urtavla och repor på glas, ej genomgången.