231765. DIVERSE FÖREMÅL, trästånka, mässingsskrin, sockerskål i nysilver.
Stånka i trä, laggad, med initialer "AAD", blåmålad. Höjd 25 cm.
Skrin med handtag i mässing. höjd 11 cm. Sockerskål på fot i nysilver, höjd 26 cm.
Slitage, sockerskål med lagningar på locket.