PARTI SILVERSKEDAR, 5 delar, Bl a JE Fagerroos, Helsinki, 1883, 1886, Rysk kontrollstämpel, Vikt 87,1 gram.

231507. PARTI SILVERSKEDAR, 5 delar, Bl a JE Fagerroos, Helsinki, 1883, 1886, Rysk kontrollstämpel, Vikt 87,1 gram.

3 skedar, längd 12 cm, stämplade JE Fagerroos (1855-1889), finsk stämpel med rysk kontrollstämpel 84, B4 (1883)
2 skedar, längd 12 cm, stämplade HJF, 870H, P4 (1886)
Graverade
Vikt 87,1 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Graverade
Vikt 87,1 gram.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 780