230940. KANDELABRAR, ett par, försilvrad metall, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF).
Stämplade WMF as 52 samt WMF 52
Fyra ljusarmar uppburna av man samt kvinnofigur med varsin putti (barn).
Höjd 55 resp 56 cm.
Bruksslitage, visst missfärgning samt ett blad avslaget.