SKULPTUR, glas, "Jona i valfiskens buk", Vicke Lindstrand, Kosta. 1900-talets mitt. Signerad.

230714. SKULPTUR, glas, "Jona i valfiskens buk", Vicke Lindstrand, Kosta. 1900-talets mitt. Signerad.

Slipad och etsad dekor. Signerad "Kosta 92276 Lindstrand"
Längd 46 cm.

Smärre bruksslitage, slipning på ena kanten fenan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 46 cm.

Antal besök: 3 358