GLASSKULTUR / GLASBLOCK, Vicke Lindstrand, Kosta, signerad. 1900-talets mitt.

230672. GLASSKULTUR / GLASBLOCK, Vicke Lindstrand, Kosta, signerad. 1900-talets mitt.

Etsad och graverad dekor i form av isbjörnar. Signerad " Kosta, V. Lindstrand I.G.".

Längd 19,7, höjd 13 cm.

Bruksslitage, nagg i ena nedre kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 19,7, höjd 13 cm.

Antal besök: 2 804