PENDELUR, "Schwarzwaldur", porslin, 1800-talets anda halva.

230328. PENDELUR, "Schwarzwaldur", porslin, 1800-talets anda halva.

Urtavla i porslin. Ur med stomme av bemålat trä. Pendel och två lod.

Slitage. Liten nagg och små hårstrå sprickor på urtavlan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 494