230284. KERAMIK, 3 delar, Schau Bach, Tyskland, 1900-tal.
Ballerinafigurin, bottenmärkt, SCHAU BACH, Tyskland, H:17,5 cm.
Vas och Skrin i Wedgwood-stil, omärkta, Höjder 5,5 cm och 9 cm.
Ålders- och bruksslitage. Tejprester på askens sidor samt nagg i locket.