KÄRL med benställning, koppar samt smide, 1900-tal.

230246. KÄRL med benställning, koppar samt smide, 1900-tal.

Kärl med avrinningshål. Benställning med hjul. Diameter 68, Total höjd 52 cm.

Slitage, bucklor, ärg, lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 754