KAROTTER och FAT, 5 stycken, porslin och keramik, 1900-tal.
230239. KAROTTER och FAT, 5 stycken, porslin och keramik, 1900-tal.
Två karotter med blå blomdekor, "Chinese pastime", Davenport, Höjder mellan: 6,5-9,5 cm.
Assiette, Björn Wiiblad, Rosenthal, diam: 15 cm.
Askfat, Björn Wiinblad, Nymolle, diam: 15 cm.
Liten skål med grön blommdekor, Meissen, L: 19 cm, H: ca 3,5 cm.
Ålders- och bruksslitage. Krackeleringar och fläckar i karotternas gods.