LJUSKRONA, 6 ljusarmar, Gustaviansk stil, 1900-tal.

230193. LJUSKRONA, 6 ljusarmar, Gustaviansk stil, 1900-tal.

Höjd 60 cm, exklusive kedja, diameter ca 60 cm
8 ljuspunkter samt 6 armar för ljus.

Ej genomgången, en ljusarm med lagning, smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 001