YTTERFODER och FAT, 11 delar, bl.a. modell "Ann", Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

228938. YTTERFODER och FAT, 11 delar, bl.a. modell "Ann", Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

2 st ytterfoder modell "Ann", höjd 10,5 cm, diameter 13,5 cm.
1 st grönglaserad kruka, höjd 6 cm, diameter 8,5 cm.
1 st grönglaserad kruka med avsatser, höjd 5 cm, diameter 6,5 cm.
6 st fat bl.a Bo Fajans, diameter 7 - 14,4 cm.

Bruksslitage, nagg, krackelyr samt hårlinjesprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 622