228879. BURKAR samt VAS, flintgods och teak, bl.a. "Frits Friska Fisk", Vår Lilla Stad, Anita Nylund, Jie, 1950-tal.
1 st burk "Frits Friska Fisk", höjd 14,5 cm inkl. lock.
1 st burk, "Majas Mejeri", andra upplagan, höjd 7 cm.
1 st vas, stämplad, höjd 17 cm.
Bruksslitage, Burk "Frits Friska Fisk" med invändig nagg. Vas med smärre nagg vid fotringen.