12 mattallrikar, diameter ca 24,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 24 cm.
12 st förrättsallrikar, diameter ca 20,5 cm.
18 st assietter, diameter ca 18 cm.
Såsskål,
2 st, uppläggningsfat, största mått, 33 x 26 cm.
2 st, karotter, 22 x 17 cm.
Krackelyrer förekommer.
Några missfärgningar förekommer.
Några mindre nagg förekommer.
1 st, mattallrik samt 1 st, assiette med spricka.
Såsskål,
2 st, karotter, 22 x 17 cm.
Krackelyrer förekommer.
Några mindre nagg förekommer.