SERVISDELAR, 59 st, Blå Bengali, Rörstrand.

2287913. SERVISDELAR, 59 st, Blå Bengali, Rörstrand.

12 mattallrikar, diameter ca 24,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 24 cm.
12 st förrättsallrikar, diameter ca 20,5 cm.
18 st assietter, diameter ca 18 cm.
Såsskål,
2 st, uppläggningsfat, största mått, 33 x 26 cm.
2 st, karotter, 22 x 17 cm.

Krackelyrer förekommer.
Några missfärgningar förekommer.
Några mindre nagg förekommer.
1 st, mattallrik samt 1 st, assiette med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Såsskål,
2 st, karotter, 22 x 17 cm.

Krackelyrer förekommer.
Några mindre nagg förekommer.

Antal besök: 2 225