FLINTLÅSGEVÄR, tidigt 1800 tal.

228768. FLINTLÅSGEVÄR, tidigt 1800 tal.

Pipband av mässing, stålladdstake, träkolv med mässingsbakkappa, rembygel, längd 145 cm.
Märkt 67.

Slitage, slagmärken, hack och repor, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt 67.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 650