TIBETANSK HANDMÅLAD SKALLE.

TIBETANSK HANDMÅLAD SKALLE.
2285130. TIBETANSK HANDMÅLAD SKALLE.

En tibetansk handmålad snidad mänsklig skalle som används i tibetanska helgedomar som skydd mot ondska och påminnelse om moral, H. 16centimeter.

Några repor och slitage att måla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 229