2284667. ”1966. 12 Katalanska konstnärer”.
Gravyrsvit (en etsning, ett träsnitt, en litografi och nio linoleer). Tillverkad i Guada-verkstäderna i Barcelona 1965 av Esther Boix, Joan Brotat, Garcia-Llort, Grau-Garriga, Guinovart, Ràfols Casamada, Subirachs, Tharrats, Todó, F. Torres Monsó, Joan Vila Casas och Moisès Villèlia. Varje verk är signerat av författaren med blyerts. Prov numrerad 381/900. I redaktionsmappen.
65 x 50 cm.
65 x 50 cm.