KAMERA, F. Deckel Compur, 1910-tal.

2280817. KAMERA, F. Deckel Compur, 1910-tal.

Kamera med objektiv Hugo Meyer & Co. Doppel Anastigmat 4,5/135 mm samt compurslutare. Med tillsats för 9 x 12 cm glasplåt, samt etui med 3 magasin. Brickmärkt Skövde Fotogr. Magasin
I transportväska i präglat läder.

Ålders- och bruksrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 760