BORDSPENDYL, brännförgyllt och bronserat järn, urverk märkt "Japy Freres & Cie, Med. d'Honneur" Frankrike, 1800-tal.

228066. BORDSPENDYL, brännförgyllt och bronserat järn, urverk märkt "Japy Freres & Cie, Med. d'Honneur" Frankrike, 1800-tal.

Dekor av yngling, emaljerad urtavla med romerska siffror. Tillhörande originalsockel i svärtat trä medföljer.

Höjd 32, längd 30, bedd 15 cm, inkl. sockel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 745