SKEDAR, 6 st. Silver, delvis "Olga", 1800/1900-tal.
227909. SKEDAR, 6 st. Silver, delvis "Olga", 1800/1900-tal.
Sked, Johan Petter Hjulström, 1840, längd 14,5 cm
Sked, "Olga", stämplad CJ, Y5 (1877), längd 18,5 cm
Sked, "Olga", stämplad CJ, S5 (1872), längd 16 cm
Sked, Carl Fredrik Lilja, 1843, längd 22 cm
Sked, MGAB, 1958, längd 18,5 cm
Sked, GAB, 1960, längd 15 cm
Vikt ca 201 gram.
4 skedar med gravyr, varav en med stämplad monogram, bruksslitage, svärtat silver.
Sked, GAB, 1960, längd 15 cm
Vikt ca 201 gram.