Harry Ivens TANZANITE RING SILVER signerad.

2276711. Harry Ivens TANZANITE RING SILVER signerad.

Den eleganta damringen är tillverkad och stämplad i 925 silver och bär logotypen för Harry Ivens, USA.
Ringhuvudet är dekorerat med två teardrop formade fasetterade tanzaniter i motsatta riktningar. Ringaxlarna bär runda fasetterade tanzaniter, som gränsar till vita topaser.
RG 56 = ringbandets innerdiameter 17,7 mm
Ringhuvud 22,7 x 15,5 mm
Vikt 6,7 gram.

mycket välbevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ringhuvud 22,7 x 15,5 mm
Vikt 6,7 gram.

mycket välbevarad.

Inter-Arte
Antal besök: 323