PARTI KERAMIK, 10 delar, Gustavsberg, Bl a Stig Lindberg.

227158. PARTI KERAMIK, 10 delar, Gustavsberg, Bl a Stig Lindberg.

1 Kaffekanna, "Terma", höjd 18,5 cm
1 Karott med handtag, "Terma", längd 22 cm
1 Karott, "terma", längd 24 cm
1 Karott, "Coq", lämgd 17,5 cm
1 Form, rund, "Coq", diameter 18 cm
1 Form, rund, "Coq", diameter 15 cm
1 Karott, "Coq", längd 26,5 cm
1 Hänkelskål, märkt med studiohanden, längd 25 cm
1 Skål, märkt med studiohanden, längd 21 cm
1 Krus, höjd 11,5 cm.

Slitage, krackeleringar, missfärgningar, nagg, smärre avslag, enstaka sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 Krus, höjd 11,5 cm.

Antal besök: 825