227015. TALLRIKAR, 8 st. Glas, "Mors dag", Orrefors, 1971-1977.
Tallrikar i blått glas samt gulddekor, diameter 20 cm
De är signerade samt flertalet numrerade
Två stycken av årgång 1975.
4 med upphängning, alternativt märke efter upphängning på tallrikens undersida.