18 st fat, diameter 16,5 cm 11 st skålar, höjd 4 cm, diameter 11,5 cm 1 st fat, diameter 26,5 cm 1 st skål, höjd 8 cm, diameter 20,5 cm.
ett fat med nagg, bruksslitage.