BODHISATTWA, brons, Tibet/Nepal, tidigt 1900-tal.

226669. BODHISATTWA, brons, Tibet/Nepal, tidigt 1900-tal.

Förgylld samt bemålad. Dekor av stenar. Höjd 34 cm.

Bruksslitage. Senare bottenplatta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 220