GLASFÖREMÅL, 10 st. Bland annat "Solflaska", Riihimäen Lasi, Finland.

226634. GLASFÖREMÅL, 10 st. Bland annat "Solflaska", Riihimäen Lasi, Finland.

Ljusstakar, 2 st. "Festivo", Timo Sarpaneva, Iittala, signerade. Höjd 8 och 12 cm.
Skål/ytterfoder, "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors. Höjd 13.3 cm
Glas, "Ultima Thule, Tapio Wirkkala, Iittala. Höjd 6 cm.
Solflaska , Helena tynell, Riihimäen Lasi. höjd 12.5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 326