2264742. BARSKÅP, palisander, 1960/70-tal.
Barskåp i palisanderfanér på kopplad benställning. Bardel med spegelinredning,samt två utdragslådor.
Mått: bredd 79,5, djup 41, höjd 121 cm
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Bruksslitage repor och märken. En dörr med sprickbildning i kantlist, en dörr med lagning och renoveringsbehov.