HALSBAND, silver med vit sten, Stigbert, Engelbert. 1900-tal.

226076. HALSBAND, silver med vit sten, Stigbert, Engelbert. 1900-tal.

Sten diameter ca 25 mm, höjd ca 17 mm.
Längd på kedja till stoppkub ca 62 cm.

Nagg på sten. Bruksslitage. Lås troligen kompletterad, svensk import.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 201