Desiree Danmark Servicepaket, THULE, 1960-tal.

2260448. Desiree Danmark Servicepaket, THULE, 1960-tal.

Parti Desiree Denmark, porslin, THULE, 1960-tal, bestående av: 10 koppar, h. 6 cm. D. 8 cm 4 koppar, h. 9,5 cm. D. 7 cm 4 tefat, D 15 cm 8 tefat, D 15 cm sockerskål, mjölkkanna, liten tallrik.
4 plattor, D. 20 cm 8 dessert tallrikar, D 18 cm te/kaffekanna H. 14 cm.

Ålder-lämpligt tillstånd med tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 364