Mahogny samt rotfanerat trä. Låda upptill samt 2 öppningsbara dörrar nertill. Höjd 155 cm. Längd 72. Bredd 41 cm.
Mindre fanerskada. Åldersslitage.
Nyckel/nycklar finns.
Nyckel/nycklar finns.