225463. PARTI GLAS, 37 delar, troligen delvis design William Stenberg och Estrid Ericsson, Gullaskruf.
Estrid Ericson, Gullaskruf för Firma Svenskt Tenn:
12 tallrikar, diameter 22,5 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
3+2 skålar, diameter ca 14,5 - 19 cm.
William Stenberg, Gullaskruf:
4 uppläggningsfat, längd 23 cm.
4 vinglas Reijmyre, höjd 16,5 cm.
Slitage, delvis maskindiskade, repor, enstaka nagg.