PARTI GLAS, 37 delar, troligen delvis design William Stenberg och Estrid Ericsson, Gullaskruf.

225463. PARTI GLAS, 37 delar, troligen delvis design William Stenberg och Estrid Ericsson, Gullaskruf.

Estrid Ericson, Gullaskruf för Firma Svenskt Tenn:
12 tallrikar, diameter 22,5 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
3+2 skålar, diameter ca 14,5 - 19 cm.

William Stenberg, Gullaskruf:
4 uppläggningsfat, längd 23 cm.

4 vinglas Reijmyre, höjd 16,5 cm.

Slitage, delvis maskindiskade, repor, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter, diameter 18 cm.

William Stenberg, Gullaskruf:

Antal besök: 4 489