2253395. WARLIMONT. Målning, blomsteräng, 1974.
Warlimont, målning, blomsteräng, olja på tallrik, 1974. Skildring av klöver, prästkragar och rölleka mot grön abstrakt mark, signerad nere till höger, 80x59cm (96x74cm).