UTZ KAMPMANN. Tillskriven. Utz Kampmann, silkscreen tryckt i färger, 'Komposition med blå'.
2251999. UTZ KAMPMANN. Tillskriven. Utz Kampmann, silkscreen tryckt i färger, 'Komposition med blå'.
Utz Kampmann, färgserigrafi, "Composition mit blau”, begränsad: 12/50, signerad och daterad nere till höger: "66”, inramad.
Bildmått ca.: 39 x 50 cm,
Totala mått ca..: 71,5 x 93cm.
Bildmått ca.: 39 x 50 cm,