SKEPPSKRONOMETER, Glashütte, 1900-talets mitt.

2250929. SKEPPSKRONOMETER, Glashütte, 1900-talets mitt.

Mässing, Ytterbox i mahogny. Modell nr. 9217.
Märkt 9217 Made in Germany, 183 PTS 66.
Box ca 18x18x10.

Locket saknas, Märken och slitage, Solblekt box. Ingen funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Box ca 18x18x10.

Antal besök: 895