224963. PARTI GLAS, 20 delar, mestadels Strömbergshyttan, bland annat vinglas, ljusstakar, 1900-tal.
6 vinglas, Strömbergshyttan, höjd 13,5 cm.
10 selterglas, höjd 10 cm.
4 ljusstakar med glasmanschetter, Strömbergshyttan, höjd exklusive manschetter, 11 cm.
Smärre slitage, nagg.