224931. CHIFFONJE mahognyfaner, 1800-tal.
Lådinreding med skåp innanför skrivskiva, fyra större lådor, höjd 127, längd 118, bredd 47 cm.
Fanerskador, åverkan på låset till skrivskivan, nyckelskylt saknas, fanersläpp på lister. I övrigt åldersslitage.