BIRGIT FECHNER (GEB. 1962). Dansa med mig själv II.

2249114. BIRGIT FECHNER (GEB. 1962). Dansa med mig själv II.

Birgit Fechner (född. 1962), Dans med mig själv II, olja och collage på duk, 2022, signerad och daterad på baksidan, ca. 120cm x 100cm

Birgit Fechner studerade måleri i Berlin, där hon har bott sedan 1982. Hennes arbete är representerat i olika samlingar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 556