BYRÅ, Gustaviansk stil, Arthur G. Lidner, Helsingborg. 1900-talets mitt.

224887. BYRÅ, Gustaviansk stil, Arthur G. Lidner, Helsingborg. 1900-talets mitt.

Fanerad med olika träslag. Intarsiadekor. Beslag av mässing. Skiva av marmor. Två skåp samt lucka med bakomliggande hyllplan. Låda ovan skåpet med lucka. Längd 140, bredd 56, höjd 83 cm.

Bruksslitage. Märken. Repor. Minimal nagg i bakkant på skivan. Nyckel något sned, fungerar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 977